REKLAMA
Znaleziono 6781 wyników
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Trwają zaawansowane prace na budowie nowego dworca kolejowego Olsztyn Główny [FILM+WIZUALIZACJE]
Nowy dworzec kolejowy Olsztyn Główny to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w stolicy Warmii i Mazur. Powstanie w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023 z dofinansowaniem ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Będzie to czwarty w kolejności Dworzec Główny w Olsztynie. Pierwszy wybudowano w 1872 roku, drugi po 1945 roku, na skutek odbudowy pierwszego, natomiast trzeci w latach 1969-1971.
Wielka i bardzo ważna inwestycja w Gdyniartykuł
Pokaż artykuł
Wielka i bardzo ważna inwestycja w Gdyni
PGE Energia Ciepła S.A. zrealizuje wielką i bardzo ważna inwestycję w Gdyni. Dzięki niej znacząco powinna poprawić się jakość powietrza w tym nadmorskim mieście.
W Słupsku powstanie nowy dworzec kolejowy [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Słupsku powstanie nowy dworzec kolejowy [WIZUALIZACJE]
Nowoczesny, geometryczny, superkomfortowy, z elewacją z płyt ceramicznych w kolorze cegły, a do tego z zielonym placem przed nim – taki będzie nowy dworzec w Słupsku. Zanim zostanie on jednak wybudowany, trzeba rozebrać dotychczasowy obiekt wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Dlatego obsługa podróżnych została przeniesiona do dworca tymczasowego.
Jak Polacy korzystają z różnych formatów handlowych?artykuł
Pokaż artykuł
Jak Polacy korzystają z różnych formatów handlowych?
Ponad 60% polskich konsumentów robi większe zakupy spożywcze (powyżej 100 zł) w dyskontach. Podobny odsetek wybiera też centra handlowe ze względu na ich ofertę rozrywkową, a blisko 40% Polaków decyduje się na wizytę w parkach handlowych ceniąc sobie dobrą znajomość przestrzeni, co gwarantuje sprawne i szybkie zakupy.
We Wrocławiu rozpoczęła się budowa nowoczesnej, proekologicznej myjni PKP Intercity [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu rozpoczęła się budowa nowoczesnej, proekologicznej myjni PKP Intercity [WIZUALIZACJE]
Największy w historii PKP Intercity program inwestycyjny nie zwalnia tempa. We Wrocławiu, na terenie tamtejszej stacji postojowej, wmurowany został kamień węgielny pod budowę w pełni zautomatyzowanej eko-myjni. Wykonawcą będzie Mostostal Warszawa. Warta 37 mln zł inwestycja spełni wszystkie standardy ekologiczne i jest kolejną w ramach rozbudowy, modernizacji i poprawy warunków pracy w stacjach postojowych narodowego przewoźnika.
Magazyn pełny zielonej energii. BayWa r.e. najemcą CTPark Gdańsk Portartykuł
Pokaż artykuł
Magazyn pełny zielonej energii. BayWa r.e. najemcą CTPark Gdańsk Port
Firma BayWa r.e. korzysta z 25 000 mkw. powierzchni w parku biznesowym CTPark Gdańsk Port. Unikatowe walory użytkowe tego obiektu, zapewniające najwyższy poziom funkcjonalności i bezpieczeństwa, pozwolą wykorzystać przestrzeń do magazynowania i dystrybucji produktów dedykowanych sektorowi zielonej energii, w tym przede wszystkim baterii, a także modułów i falowników PV czy elementów konstrukcji montażowych novotegra.
W Polsce powstanie akcelerator innowacji obronnych NATO artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie akcelerator innowacji obronnych NATO
14 marca 2024 r. ogłoszono nową mapę akceleratorów innowacji obronnych NATO w ramach programu Defence Innovation Accelerator for the North Atlantic (DIANA). Zgodnie z nią, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Krakowski Park Technologiczny wspólnie poprowadzą polski oddział akceleratora innowacji obronnych NATO – Krakow DIANA Accelerator.
Equinor wybrał wykonawcę bazy serwisowej w Łebie dla morskich farm wiatrowych Bałtyk [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Equinor wybrał wykonawcę bazy serwisowej w Łebie dla morskich farm wiatrowych Bałtyk [WIZUALIZACJE]
Equinor wybrał polską firmę Erbud na wykonawcę budowy bazy operacyjno-serwisowej w Łebie. Realizacja budowy bazy serwisowej w Łebie jest kluczowa dla funkcjonowania powstających na Morzu Bałtyckim morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i 3, wspólnego przedsięwzięcia Equinor i Polenergii.
Qemetica Soda Polska hibernuje produkcję w Janikowie. Będą zwolnienia grupoweartykuł
Pokaż artykuł
Qemetica Soda Polska hibernuje produkcję w Janikowie. Będą zwolnienia grupowe
QEMETICA Soda Polska ogłasza rozpoczęcie przygotowań do procesu hibernacji zakładu sodowego w Janikowie. Całkowite wygaszenie produkcji sody w zakładzie planowane jest do końca lipca 2025 roku.
Górny Śląsk: rosnące zainteresowanie inwestorów realizacją projektów typu "brownfield"artykuł
Pokaż artykuł
Górny Śląsk: rosnące zainteresowanie inwestorów realizacją projektów typu "brownfield"
Jednym z tych trendów, które coraz mocniej zaczynają wpływać na rozwój dojrzałych rynków magazynowych, jest rosnące zainteresowanie inwestorów realizacją projektów typu "brownfield". Powody to zarówno kurczący się bank niezagospodarowanych gruntów, jak i dążenie firm do realizacji celów ESG. W Polsce tym regionem, który ma jeden z największych potencjałów w zakresie inwestycji z obszaru "brownfield", jest Górny Śląsk, a jak pokazuje raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield "Kopalnie biznesu", śląskie ma już na tym polu wiele sukcesów.
Hiszpańska Grupa Saica przejmuje fabryki i papiernie Schumacher Packaging w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Hiszpańska Grupa Saica przejmuje fabryki i papiernie Schumacher Packaging w Polsce
Globalna, hiszpańska Grupa Saica osiągnęła porozumienie z niemiecką firmą Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej, podały firmy. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym dwie najnowocześniejsze fabryki tektury falistej w Bydgoszczy i pod Wrocławiem (gmina Miękinia), a także dwie papiernie w Grudziądzu i Myszkowie, z których jedna została całkowicie zmodernizowana w 2023 roku oraz trzy centra serwisowe. Dotyczy także załogi, w tym kadry zarządzającej i wszystkich pracowników. Zakończenie transakcji jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia określonych warunków zawieszających.
PKP PLK budują nowy przystanek w Katowicach. Wkrótce prace obejmą ważne dla miasta wiaduktyartykuł
Pokaż artykuł
PKP PLK budują nowy przystanek w Katowicach. Wkrótce prace obejmą ważne dla miasta wiadukty
Bezpieczne podróże, nowe przystanki kolejowe, dodatkowa para torów – to zaledwie kilka z korzyści, jakie przyniesie modernizacja linii kolejowej na odcinku od Będzina do Katowic Piotrowic. Prace są już prowadzone m.in. w Katowicach Morawie. Od września rozpocznie się przebudowa wiaduktów w Katowicach. Zadanie jest realizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Dofinansowanie pochodzi z UE w ramach instrumentu CEF „Łącząc Europę”.
Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w nową fabrykę mleka UHT artykuł
Pokaż artykuł
Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w nową fabrykę mleka UHT
Kolejna inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Nowe przedsięwzięcie pozwoli tej znanej polskiej firmie zwiększyć moce produkcyjne. Dzięki nowej inwestycji powstaną też nowe miejsca pracy w tym liczącym 9 tysięcy mieszkańców mieście. Mlekovita to obecnie firma o zasięgu globalnym – jej produkty trafiają do 167 krajów świata na wszystkich kontynentach.
GDDKiA domyka sieć dróg ekspresowych w woj. lubelskim [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
GDDKiA domyka sieć dróg ekspresowych w woj. lubelskim [RAPORT]
Rozpoczęcie budowy S19 Lubartów – Lublin, rozbudowa obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej, a także ciąg dalszy realizacji obwodnicy Chełma w ciągu S12 – to najważniejsze inwestycje mijającego roku. Ale 2024 rok to również czas podpisywania umów, finalizowania projektów budowlanych i uzyskiwania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowych (ZRID) na kolejne inwestycje drogowe w regionie.
30 nowych sklepów na 30-lecie Biedronkiartykuł
Pokaż artykuł
30 nowych sklepów na 30-lecie Biedronki
W roku swojego 30-lecia Biedronka kontynuuje dynamiczny rozwój, otwierając już w pierwszym miesiącu roku symboliczne 30 nowych placówek w całej Polsce. To kolejny ważny moment w jubileuszowym roku sieci, która przez trzy dekady obecności na polskim rynku konsekwentnie się rozwija, docierając zarówno do dużych miast, jak i mniejszych miejscowości – od Sosnowca, przez Warszawę, aż po Gdańsk. Dzięki temu coraz więcej klientów zyskuje wygodny dostęp do szerokiej gamy produktów w atrakcyjnych cenach.
Kończy się budowa obudowy tuneli na S1 w woj. śląskim [ZDJĘCIA+FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Kończy się budowa obudowy tuneli na S1 w woj. śląskim [ZDJĘCIA+FILM]
W październiku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zakończy betonowanie ostatniego segmentu sklepienia obudowy zasadniczej w tunelu prowadzącym w kierunku Żywca, zlokalizowanym bliżej Zwardonia. Tym samym zakończy się wykonywane obudowy zasadniczej w tunelach na budowanej drodze ekspresowej S1 pomiędzy Przybędzą a Milówką.
Mlekovita buduje za ponad ćwierć miliarda złotych nową fabrykę mleka UHT [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Mlekovita buduje za ponad ćwierć miliarda złotych nową fabrykę mleka UHT [FILM]
Kolejna duża inwestycja polskiej firmy w województwie podlaskim. Tym razem w branży mleczarskiej. Największa grupa mleczarska w Europie Środkowo-Wschodniej, SM Mlekovita zainwestuje ponad ćwierć miliarda złotych w budowę nowej fabryki w miejscowości Wysokie Mazowieckie. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Grupa Unibep.
Wybrano wykonawców wielkiego Parku Zielonej Energii w Gliwicach [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
Wybrano wykonawców wielkiego Parku Zielonej Energii w Gliwicach [WIZUALIZACJE]
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – GLIWICE Sp. z o.o. rozstrzygnęło dwa najważniejsze przetargi związane z budową Parku Zielonej Energii – kluczowej dla gliwickiego przedsiębiorstwa inwestycji, która stanie się nowoczesnym skrzydłem gliwickiej ciepłowni.
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna nieczynna linia kolejowa [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna nieczynna linia kolejowa [FILM]
Na Dolnym Śląsku zostanie zrewitalizowana kolejna nieczynna linia kolejowa. Dolnośląska Służba Dróg i Kolei (DSDiK) wyremontuje i przywróci do ruchu pasażerskiego kolejny fragment linii kolejowej nr 308, z Mysłakowic do Kowar. To pierwszy krok na drodze do przywrócenia połączenia kolejowego z Jeleniej Góry do Kamiennej Góry przez Ogorzelec.
W Polsce otwiera się park rozrywki inspirowany motywem biblijnej Arki Noego [FILM+WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]artykuł
Pokaż artykuł
W Polsce otwiera się park rozrywki inspirowany motywem biblijnej Arki Noego [FILM+WIZUALIZACJE+ZDJĘCIA]
Już jutro zostanie otwarty kolejny nowy tematyczny park rozrywki w Polsce. W sobotę, 19 lipca 2025 roku, o godzinie 10:00 w Skarżysku-Kamiennej (woj. świętokrzyskie) rozpocznie działalność Noe Park – rodzinna przestrzeń rekreacyjno-edukacyjna inspirowana motywem biblijnej Arki Noego. Obiekt zlokalizowany jest przy ul. Paryskiej 1, na terenie dawnego Ośrodka Wypoczynkowego „Bernatka”, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi ekspresowej S7.
REKLAMA